Chorzy do więzień, gangsterzy niech korzystają z życia

ePub czas dodania: 2013:09:30 12:55 komentarzy 0
Jednym z kanonów działania państwa jest stan jego sądownictwa i prokuratury. Jacy są sędziowie i prokuratorzy dowiadujemy się od czasu do czasu z prasy. Ale w Polsce w stanie obecnym są dwa kanony, sędziowie mają być rozgrzani, prokuratorzy dyspozycyjni.

Sąd jest groźny, sąd jest zły, chciałoby się powiedzieć. Nawiązując do tekstu sigmy i wypowiedzi prof. Mirosława Dakowskiego o zmianach jakie powinny nastąpić w Polsce , poświęcę parę słów sądownictwu. Najpierw trochę statystyki http://forum-z.cba.pl/?page_id=1651. Jak widać z tabeli Polska po Niemczech ma największą ilość sędziów.

Liczba spraw przypadająca na jednego sędziego jest zdecydowanie największa we Włoszech i w Hiszpanii. Odpowiednio 712 i 597.  W Polsce ilość spraw na jednego sędziego jest czterokrotnie niższa od sędziego Włoskiego i trzykrotnie niższa od Hiszpańskiego i Francuskiego.

O jakości pracy naszych sędziów niech świadczą ich „osiągnięcia”, większość spraw toczy się latami. Obywatele polscy  skarżą Polskę  do Trybunału Sprawiedliwości w Strassburgu. Tam zapadają niekorzystne dla Polski orzeczenia, z reguły ze względu na długość postępowania. Ostatnio rodzice zamordowanego przez SB Grzegorza Przemyka wygrali sprawę przeciwko Polsce w Strassburgu. Papierkiem lakmusowym naszego sądownictwa są sprawy zbrodniarzy grudnia, kopalni Wujek, twórców stanu wojennego, itd., które toczą się w ponoć wolnej Polsce, nie lata ale dziesiątki lat. Jacy są sędziowie? Przykłady sędziego Rysińskiego, Tuley, Japłońskiego czy pań sędzi Konopko i Matlak, świadczą o tym, że sędziowie maja być rozgrzani a nie wydawać sprawiedliwe wyroki.

Zwolnienie gangsterów z Pruszkowa jest skandalem, ale zapuszkowanie niesprawnego intelektualnie Agatowskiego czy skazanie schizofrenika za kradzież batonika ma świadczyć o tym, że sądy działają.

Prof.  Adam Strzembosz wierzył w samooczyszczenie wymiaru sprawiedliwości, jak bardzo się mylił pokazuje teraźniejszość.

Do sędziów dostrajają się prokuratorzy, prezentując żenującą wiedzę i fachowość. Często działając pod zamówienie polityczne. Sprawa  gen. Papały wystawia jak najgorsze świadectwo prokuraturze, gdzie zdawałoby się tak prestiżowa sprawa, jak zabójstwo komendanta policji, doprowadza do różnych wniosków dwóch niezależnych od siebie zespołów badających tę sprawę.

Jeszcze bardziej groteskowo działa  prokuratura wojskowa, która prowadzi śledztwo smoleńskie, tak, że się ośmiesza. Moim zdaniem ta prokuratura powinna być zlikwidowana.

Wracając do gangsterów, wyczytałem, że policja włoska skonfiskowała jednemu z bossów mafii, majątek wartości 700 mln euro. Jestem ciekaw jak w tej  mierze dzieje się w Polsce, czy sędziowie i prokuratorzy skonfiskowali jakiś majątek polskim gangsterom?

http://januszwojciechowski.salon24.pl/534122,ludzki-klawisz-i-sad-automatyczny

http://wiadomosci.onet.pl/szczecin/sad-nie-poparl-wnioskow-o-ulaskawienie-agatowskiego/h24hj

Tagi

licznik: 2412 + 3 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
@Andy51 0|0
Kiedyś posłanie dziecka na prawo to była zazdrość wokół.
teraz to jest obciach towarzyski.
Znam paru młodych, którzy po prawie, zniesmaczeni kierunkiem, nie robią aplikacji, byleby tylko nie pracować w sądownictwie, prokuraturze, czy nawet adwokaturze.

Ps. Zapomniałeś o najgorszych bestiach - komornikach.
2013-09-30 17:23
  0|0
Kiedyś myślałem sobie nad uniewinnieniem słowika...

Wg mnie temu panu musiał się bardzo znudzić pobyt w więzieniu... Przypuszczam, że musiał mieć duuużo kasy, żeby przekonać pewnych ludzi o swojej "niewinności". A może miał dobre pomysły, jak to zarabiać - nie wiem... Zdziwiła mnie jedna rzecz - dowiedziałem się, że nie będzie ubiegał się o odszkodowanie - dzięki temu sprawa szybko ucichnie, prokuratorzy będą mieli spokój i życie wraca do normy.

Myślenie, że on okazał się niewinnym to dla mnie zwykła naiwność... Prokuratura i sądy bez problemu potrafią wsadzić za kratki osobę niewinną, to mieliby jakieś problemy z panem słowikiem??
2013-09-30 17:49
# @jazgdyni 0|0
Komornicy dopełniają ten k.......i system.
2013-09-30 18:17
# @Obsługa techniczna 0|0
Jakie tam dobre pomysły , chodzą plotki , że wiedział ile trzeba dać Mietkowi. On wszystko załatwił jak należy , słowik mógł śpiewać na wolności.
2013-09-30 18:19
@ 0|0
..."policja włoska skonfiskowała jednemu z bossów mafii, majątek wartości 700 mln euro..."

...jakby się u nas tak wzięli i pozbawili kilkunastu rządowych bossów majątku, to majątku byłoby na tyle, że nie musielibyśmy pracować do czwartego pokolenia...pozdrawiam niepoprawnie

2013-09-30 19:22
# @trybeus 0|0
Coś w tym jest o czym piszesz.
2013-09-30 22:17
# @trybeus 0|0
Pokolenia, które będą po nas na pewno będą się pytać dlaczego nie powiedzieliśmy im: Wszyscy won!!
Będą mieli niestety rację...
2013-10-01 20:51
przestępstwa sędziów 0|0
Na urlopie dwa lata temu poznaliśmy bardzo wiekowego adwokata. Któregoś dnia przy ognisku powiedział, że obecni sędziowie pod pewnym względem są gorsi od tych PRL-owskich. Mianowicie powiedział, ze dawniej sędziowie robili szwindle niemal wyłącznie w "białych rękawiczkach" a obecni sędziowie nie mają żadnych hamulców i są maksymalnie bezczelni. Trafiłem na coś takiego (opis faktycznego ponoć przypadku) http://pamietnikwindykatora.pl/2017/07/18/przekrety-sedziow-czesc-1/ i jestem skłonny przyznać temu adwokatowi rację. Na miejscu tego tam skrzywdzonego, chyba zrobiłbym coś nieprzepisowego jeśli wcześniej nie zwariowałbym.
2017-08-28 12:05